محل تبلیغ شما
چشم راست علیرضا رجایی تخلیه شد

تاریخ خبر: 1396/6/9

چشم راست علیرضا رجایی تخلیه شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

خواندن خبر هم دردناک بود. دیروز تصویری تلخ از علیرضا رجایی روی تلخ بیمارستان در فضای مجازی منتشر شد که سمت راست صورتش باندپیچی شده بود. این تصویری می گفت این روزنامه نگار از حالا باید فقط با یک چشم، دنیا را ببیند، مطالعه کند و بنویسد. او در یک عمل جراحی 14 ساعته چشم راست خود را از دست داد. این روزنامه نگار 55 ساله وقتی دو سال پیش از زندان آزاد شد، به پزشک مراجعه کرد و متوجه شد که دربند سرطان سینوس راست است. 
بعد از مدتی شیمی درمانی خبر رهایی اش از بند بیماری آمد. اما این رهایی موقتی بود. بیماری دوباره عود کرد و آقای روزنامه نگار باید دوره های جدیدی از شیمی درمانی را بگذارند. 
یکشنبه ای که گذشت به اتاق عمل رفت تا شاید این بار از سرطان رها شود. او با دو چشم به اتاق عمل رفت اما چشم راستش را آنجا گذاشت. پزشکان باید چشم راستش را کامل تخلیه می کردند. یکی از نزدیکان او می گوید: این روزنامه نگار از سال 94 که برای تشخیص بیماری خود به پزشک مراجعه کرد تا کنون چهار دوره شیمی درمانی را گذراند و 35 جلسه رادیو تراپی داشت. اما بیماری‌اش مجددا دوباره عود کرد و ۶دوره شیمی درمانی دیگر را گذراند.
در عمل روز یکشنبه علاوه بر تخلیه شدن چشم راست رجایی، استخوان ماگزیلار، بخشی از فک فوقانی و قسمتی از عضله ماستر او برداشته شد. رجایی اکنون در بخش ICU  بستری است اما پزشکان گفته اند که حال عمومی اش خوب است. علیرضا رجایی از روزنامه نگاران شناخته شده، فعالان سیاسی و مدیر انتشارات گام نو است. دکترای علوم سیاسی خود را از دانشگاه تهران گرفته است و مسئول سیاسی هیئت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط بود. او نامزد انتخابات مجلس ششم بود که به عنوان بیست و هشتمین نماینده این پایتخت برگزیده شد. اما بعد از آنکه شورای نگهبان تعدادی از صندوق‌ها را بازشماری کرد، غلامعلی حداد عادل به جای او به مجلس 
رفت.
علیرضا رجایی در اسفند سال 79 همراه با عزت‌الله سحابی، حبیب‌الله پیمان، رضا رئیس طوسی، محمد ملکی، محمد بسته‌نگار، محمدحسین رفیعی، محمد محمدی اردهالی، تقی رحمانی، هدی صابر، مسعود پدرام، سعید مدنی، رضا علیجانی، مرتضی کاظمیان و محمود عمرانی بازداشت و در زمستان 81 محاکمه شد. او سابقه بازداشت در سال 88 را نیز دارد. او در سال 90 هم بازداشت شد و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴ سال حبس محکوم شد. علیرضا رجایی در مورخه ۴ آبان ۹۴ از زندان آزاد شد.

همدلی

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid