محل تبلیغ شما
پیام‌های یک سرقت جزئیات زورگیری میلیونی از آقای گل جهان،علی دایی+فیلم

تاریخ خبر: 1399/8/10

پیام‌های یک سرقت جزئیات زورگیری میلیونی از آقای گل جهان،علی دایی+فیلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

پیام‌های یک سرقت

جزئیات زورگیری میلیونی از آقای گل جهان

سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ تشریح کرد

جزئیات سرقت از علی دایی در زعفرانیه


بعد از ظهر چهارشنبه هفتم آبان، علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان درحالیکه از شرکت خود در خیابان آصف زعفرانیه خارج شده و در حال سوار شدن به خودروی خود بود، توسط سارقان مورد سرقت قرار گرفت آنهم در حالی که دخترش نورا همراه او بود. در جریان این سرقت مسلحانه، سارقان گردنبند علی دایی را دزدیدند. فیلمی که از لحظه این سرقت در رسانه‌ها منتشر شده نشان می‌دهد که یکی از سارقان با چاقو به علی دایی که همراه دخترش است، حمله می‌کند و پس از درگیری با او گردنبد او را سرقت و با دیگر همدستش که بر روی موتورسیکلت نشسته بود پا به فرار می‌گذارند. قطعا لحظات شوک‌آوری را این اسطوره فوتبال تجربه کرده است چرا که علاوه بر مراقبت از خودش باید از جان دخترش نورا نیز در برابر سارقی که با چاقو به سمت او حمله کرده محافظت می‌کرد. از سوی دیگر دایی هرچند توانست خود و فرزندش را از این مهلکه سالم خارج کند اما بی‌شک این سرقت می‌تواند تبعات ذهنی و روحی سختی نیز برای آنها داشته باشد مخصوصا برای نورا.
 

> جزئیات سرقت
به دنبال اعلام سرقت گردنبند طلای علی دایی در منطقه زعفرانیه، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد. سرهنگ محمد کالوسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: «حوالی ساعت ۱۸ عصر روز چهارشنبه (۷ آبان ماه) علی دایی به همراه فرزندش در حال خروج از دفترکارش در خیابان آصف بود که ناگهان دو فرد سوار بر موتورسیکلت به او نزدیک شدند، گردنبند طلای او را به سرقت بردند و متواری شدند.» وی ادامه داد: «دقایقی بعد از این سرقت و با اعلام موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، تیمی از ماموران در محل حاضر شدند و بررسی شواهد و اظهارات شاکی که علی دایی بود، پرداختند. طبق گفته او و بررسی تصاویر دوربین‌های محل، دو نفر سوار بر موتورسیکلت از پشت به این فوتبالیست سابق کشورمان نزدیک شده و در عرض چند ثانیه گردنبند را از گردن آقای دایی کشیده و متواری شدند.» سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره اینکه آیا دو سارق، علی دایی را شناسایی کرده بودند یا خیر؟ گفت: «با توجه به اینکه دو سارق از پشت به دایی و دخترش نزدیک شدند، به نظر نمی‌رسد که آنان از قبل شناسایی کرده باشند یا حتی سارقان از این موضوع که از چه کسی سرقت می‌کنند، با خبر باشند و قصد قبلی درکار بوده باشد البته این موضوع در حال بررسی است و فعلا نمی‌توان به شکل قطعی درباره آن اظهار نظر کرد.» کالوسی درباره ارزش ریالی گردنبند علی دایی نیز اظهارکرد: «ارزش گردنبند مسروقه به گفته علی دایی حدود ۸۰ میلیون تومان است اما نکته این است که متاسفانه گردنبند او کاملا نمایان و قابل رویت بوده در حالی که یکی از هشدارهای همیشگی پلیس این است که شهروندان اقلام و اشیای قیمتی خود را به نمایش نگذارند.» وی درباره وضعیت این پرونده نیز گفت: «ماموران کلانتری اقدام به تشکیل پرونده کرده و با ثبت اطلاعات و مستندات، پرونده را برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده اند.»

 

> تاثیر مشکلات جامعه بر حوزه جرائم
اما نکته اینجاست که سرقت گردنبند علی دایی در روز روشن، بیانگر شرایط سخت زندگی اجتماعی حال حاضر است. شرایطی که حاصل تورم، گرانی و بیکاری است. مردم فقیرتر شده‌اند و به سختی روزگار می‌گذرانند اما در این میان متاسفانه برخی‌ها هم از روی ناچاری یا اینکه می‌خواهند ره صد ساله را یک شبه طی کنند راه دزدی کردن را در پیش گرفته اند. همین چند ماه پیش سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفته بود:« بیش از ۵۰ درصد دستگیرشدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده بودند و این نشان می‌دهد که این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نیست. اگر بگوییم مسائل و مشکلات مختلف جامعه در حوزه جرائم تاثیری ندارد، حرف بیهوده‌ای است؛ یقینا مشکلات مختلف به ویژه مشکلات اقتصادی در حوزه جرائم تاثیرگذار است.»
بنابراین تا زمانی که شرایط جامعه بهبود نیابد نمی‌توان امیدوار بود که جرائمی چون سرقت در جامعه
کاهش یابد.
> واکنش کاربران
خوشبختانه در رابطه با سرقت گردنبند علی دایی پرونده‌ای در کلانتری تشکیل شده و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت سارقان در جریان است. اما این بار اولی نیست که این اسطوره فوتبال مورد سرقت قرار می‌گیرد. در اسفند ماه سال 91 نیز علی دایی و همسرش که به قصد انجام کارهای درمانی به بیمارستان فرمانیه مراجعه کرده بودند، مورد حمله چهار سارق قرار گرفتند؛ سارقانی که با دو دستگاه موتورسیکلت در تعقیب وی بودند. آنها که قصد ربودن گردنبند دایی را داشتند، به وی حمله کردند اما او در برابر آنها مقاومت کرد که در نتیجه سارقان ناکام ماندند. حال اینبار که سارقان موفق شدند گردنبند علی دایی را به سرقت ببرند مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و واکنش‌های آنها را در پی داشته است. یکی از کاربران در این مورد نوشته است: «ان‌شاءالله این کفتار‌ها را میگیرن و به سزای عملشون می‌رسانند.چقدر گستاخ بودند. باید مجازات شوند. مجازات برای عبرت دیگران» دیگری نوشت:«این دقیقا همون چیزیه که وقتی وضع اقتصادی خراب بشه ثروتمندان هم در خطرن چون هممون داخل یک کشتی هستیم و اگر قرار به غرق شدن باشه همه با هم می‌ریم ته دریا». کاربر دیگری گفته است:« این ویدیوی حمله به علی دایی و دزدیدن گردنبندش تو روز روشن چقدر ترسناکه» یکی دیگر ازکاربران اینطور می‌نویسد: «وقتی جامعه به سمت شرایط بد اقتصادی بره، تو هم که اون وسطا یا بالا‌ها نشسته‌ای در امان نیستی». کاربران دیگر نوشته است:«بنده خدا نصفه نیمه درگیر هم شد با سارق. شانس آورد چاقو بهش نزدند»، « شکاف اجتماعی ارتباط مستقیمی با افزایش دزدی داره! میخوام بگم اینایی که جزو سه دهک بالای جامعه هستن، باید بیشتر از این وضعیت هراس داشته باشن و به خودشون بیان»، « وقتی تو روز روشن، وسط خیابون، جلوی دخترش، با زور و کتک، زنجیر طلای علی دایی رو از گردنش پاره می‌کنن و می‌رن، دیگه ببین اوضاع چطور شده»، «حمله با چاقو وسرقت و زورگیری گردنبند علی دایی، درحالیکه دخترش همراهش بود این زنگ خطر برای همه هست».آفتاب یزد

 

جزئیات زورگیری میلیونی از آقای گل جهان

به دنبال اعلام سرقت گردنبند طلای علی دایی در منطقه زعفرانیه، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد. سرهنگ محمد کالوسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: «حوالی ساعت ۱۸ عصر روز چهارشنبه (۷ آبان ماه) علی دایی به همراه فرزندش در حال خروج از دفترکارش در خیابان آصف بود که ناگهان دو فرد سوار بر موتورسیکلت به او نزدیک شدند، گردنبند طلای او را به سرقت بردند و متواری شدند.» وی ادامه داد: «دقایقی بعد از این سرقت و با اعلام موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، تیمی از ماموران در محل حاضر شدند و بررسی شواهد و اظهارات شاکی که علی دایی بود، پرداختند. طبق گفته او و بررسی تصاویر دوربین های در محل، دو نفر سوار بر موتورسیکلت از پشت به این فوتبالیست سابق کشورمان نزدیک شده و در عرض چند ثانیه گردنبند را از  گردن آقای دایی کشیده و متواری بودند.» سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره اینکه آیا دو سارق علی دایی را شناسایی کرده بودند یا خیر؟ گفت: «با توجه به اینکه دو سارق از پشت به دایی و دخترش نزدیک شدند، به نظر نمی رسد که آنان از قبل شناسایی شده باشند یا حتی سارقان از این موضوع که از چه کسی سرقت می‌کنند، با خبر باشند و قصد قبلی درکار بوده باشد البته این موضوع در حال بررسی است و فعلا نمی‌توان به شکل قطعی درباره آن اظهار نظر کرد.» کالوسی درباره ارزش ریالی گردنبند علی دایی نیز اظهارکرد: «ارزش گردنبند مسروقه به گفته علی دایی حدود ۸۰ میلیون تومان است اما نکته این است که متاسفانه گردنبند اوکاملا نمایان و قابل رویت بوده در حالی که یکی از هشدارهای همیشگی پلیس این است که شهروندان اقلام و اشیای قیمتی خود را به نمایش نگذارند.» وی درباره وضعیت این پرونده نیز گفت: «ماموران کلانتری اقدام به تشکیل پرونده کرده و با ثبت اطلاعات و مستندات، پرونده را برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده‌اند.»  توضیح علی دایی درباره زورگیری فیلمی از سرمربی و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در لحظه سرقت گردنبندش به زور چاقو و درگیری‌اش با سارق منتشر شده است. پنج‌شنبه بود که خبر سرقت گردنبند علی دایی توسط یک سارق در خیابان‌های تهران منتشر شد. این اتفاق ظاهرا برای 2 روز پیش بوده و به تازگی فیلمی از توضیحات علی دایی از لحظه سرقت رسانه‌ای شده است. در این صحنه 2 سارق حضور دارند؛ یک نفر چاقو به دست و یک نفر موتورسوار. علی دایی که به همراه چند نفر دیگر در‌حال بازبینی دوربین‌های مدار بسته از لحظه سرقت است، می‌گوید: «2 نفر بودند. این موتور هم آمد.» در این لحظه یکی از سارقان با نشان دادن چاقوی خود، به علی دایی حمله و حتی سرمربی پیشین تیم ملی را نقش بر زمین می‌کند. دایی در این فیلم می‌گوید: «من به‌خاطر نورا...» که این حرفش با صحبت‌های یک شخص دیگر در حال بازبینی صحنه، ناتمام می‌ماند. اشاره دایی به دخترش نورا است که در صحنه درگیری حضور دارد و به محض دیدن چاقوی سارق، عقب می‌رود. دایی بعد از آن‌که زمین می‌خورد، به سرعت برای گرفتن سارق بلند می‌شود و دنبال موتورسوار می‌دود اما به آن‌ها نمی‌رسد.  خراسان

 

 

سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ تشریح کرد جزئیات سرقت از علی دایی در زعفرانیه

به دنبال اعلام سرقت گردنبند طلای علی دایی در منطقه زعفرانیه، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.
سرهنگ محمد کالوسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۸ عصر روز چهارشنبه (۷ آبان ماه) علی دایی به همراه فرزندش در حال خروج از دفتر کارش در خیابان آصف بود که ناگهان دو فرد سوار بر موتورسیکلت به او نزدیک شدند، گردنبند طلای او را به سرقت بردند و متواری شدند.
وی ادامه داد: دقایقی بعد از این سرقت و با اعلام موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، تیمی از ماموران در محل حاضر شدند و بررسی شواهد و اظهارات شاکی که علی دایی بود، پرداختند. طبق گفته او و بررسی تصاویر دوربین‌های در محل، دو نفر سوار بر موتورسیکلت از پشت به این فوتبالیست سابق کشورمان نزدیک شده و در عرض چند ثانیه گردنبند را از گردن آقای دایی کشیده و متواری بودند.
سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره اینکه آیا دو سارق علی دایی را شناسایی کرده بودند یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه دو سارق از پشت به دایی و دخترش نزدیک شدند، به نظر نمی‌رسد که آنان از قبل شناسایی شده باشند یا حتی سارقان از این موضوع که از چه کسی سرقت می‌کنند، با خبر باشند و قصد قبلی درکار بوده باشد البته این موضوع در حال بررسی است و فعلا نمی‌توان به شکل قطعی درباره آن اظهار نظر کرد.
کالوسی درباره ارزش ریالی گردنبند علی دایی نیز اظهار کرد: ارزش گردنبند مسروقه به گفته علی دایی حدود ۸۰ میلیون تومان است اما نکته این است که متاسفانه گردنبند او کاملا نمایان و قابل رویت بوده در حالی که یکی از هشدارهای همیشگی پلیس این است که شهروندان اقلام و اشیای قیمتی خود را به نمایش نگذارند.
وی درباره وضعیت این پرونده نیز گفت: ماموران کلانتری اقدام به تشکیل پرونده کرده و با ثبت اطلاعات و مستندات، پرونده را برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده‌اند.ابتکار

 

 

جزئیات سرقت از علی دایی در زعفرانیه

آرمان ملي: درميان تصاوير دوربين‌هاي مداربسته‌اي که اين روزها در شبکه‌هاي اجتماعي پخش مي‌شود و عمدتا سرقت‌هاي مختلف و روش‌هاي آن را به تصوير مي‌کشد، اين‌بار پخش فيلمي از يک سرقت بيش از هميشه خبرساز شده است. سرقتي که البته بيشتر به يک زورگيري شباهت دارد تا دزدي معمولي. تفاوت عمده اما در جايي است که اين‌بار فرد قرباني نسبت به ساير قربانيان از عنصر شهرت بهره مي‌برد چرا که دوربين‌هاي مداربسته صحنه به سرقت رفتن گردنبند علي دايي آقاي گل جهان، را به تصوير کشيده‌اند. سرقتي که در مقابل چشمان دختر او اتفاق افتاده است. فيلم پخش شده در شبکه‌هاي اجتماعي نشان مي‌دهد سارق در درگيري با علي دايي و زمين زدن او گردنبند وي را به سرقت برده و تلاش دايي براي جلوگيري از اين موضوع نيز نتيجه‌اي ندارد. البته ناگفته نماند علي دايي پيشتر نيز به دلايل مشابهي خبرساز شده بود. از جمله اينکه يکبار ديگر نيز سرقت ناکام گردنبند او در رسانه ها مطرح شد. سرهنگ محمد کالوسي درباره اين اتفاق مي‌گويد: حوالي ساعت 18 عصر روز چهارشنبه (7 آبان‌ماه) علي دايي به همراه فرزندش در حال خروج از دفترکارش در خيابان آصف بود که ناگهان دو فرد سوار بر موتورسيکلت به او نزديک شدند، گردنبند طلاي او را به سرقت بردند و متواري شدند. وي ادامه داد: دقايقي بعد از اين سرقت و با اعلام موضوع به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110، تيمي از ماموران در محل حاضر شدند و بررسي شواهد و اظهارات شاکي که علي دايي بود، پرداختند. طبق گفته او و بررسي تصاوير دوربين‌هاي در محل، دو نفر سوار بر موتورسيکلت از پشت به اين فوتباليست سابق کشورمان نزديک شده و در عرض چند ثانيه گردنبند را از گردن آقاي دايي کشيده و متواري بودند. سرکلانتري يکم پليس پيشگيري تهران بزرگ درباره اينکه آيا دو سارق علي دايي را شناسايي کرده بودند يا خير؟ گفت: با توجه به اينکه دو سارق از پشت به دايي و دخترش نزديک شدند، به نظر نمي‌رسد که آنان از قبل شناسايي شده باشند يا حتي سارقان از اين موضوع که از چه کسي سرقت مي‌کنند، با خبر باشند و قصد قبلي در کار بوده باشد البته اين موضوع در حال بررسي است و فعلا نمي‌توان به شکل قطعي درباره آن اظهار نظر کرد. کالوسي درباره ارزش ريالي گردنبند علي دايي نيز اظهارکرد: ارزش گردنبند مسروقه به گفته علي دايي حدود 80 ميليون تومان است اما نکته اين است که متاسفانه گردنبند او کاملا نمايان و قابل رويت بوده درحالي‌که يکي از هشدارهاي هميشگي پليس اين است که شهروندان اقلام و اشياي قيمتي خود را به نمايش نگذارند. آن‌طور‌که ايسنا مي‌نويسد وي درباره وضعيت اين پرونده نيز گفت: ماموران کلانتري اقدام به تشکيل پرونده کرده و با ثبت اطلاعات و مستندات، پرونده را براي رسيدگي تخصصي به پليس آگاهي ارجاع داده‌اند. سرقت از اين سلبريتي در مقابل چشمان دخترش در حالي صورت مي‌گيرد که چندي قبل‌تر نيز خبر سرقت گوشي دختر مهراب قاسمخاني نويسنده معروف سريال‌هاي طنز آن هم با استفاده از قمه رسانه‌اي شده بود. قاسمخاني در حالي موضوع سرقت با قمه دخترش را در پست خود اعلام کرده بود که به اين موضوع اشاره داشت که خودش هم قرباني سرقت بوده است، قاسمخاني گفته بود: دو سه سال پيش که گوشيم رو توي روز روشن وسط ميدون هفت تير دزديدن، بعدش که رفتم کلانتري، فهميدم که قرار نيست اميدي به پيدا شدنش داشته باشم. عزيزي که اونجا بود بهم گفت فقط چند هزار تا دزد گوشي شناخته‌شده توي تهران داريم و احتمالا دو برابرش هم شناخته نشده و الان که بري خونه، احتمالا سر راه از کنار چند تاشون رد ميشي... امروز يکي سوار ماشين دخترم شد و قمه رو گذاشت زير گردنش و گوشيش رو ازش گرفت...» البته بعد از چندي نيز فيلم حضور او و دخترش در پاسگاه پليس و مکالمه‌اش با سارق که شناسايي شده بود منتشر شد. برخي معتقدند که اين حوادث بيانگر اوج بحران‌هاي کنوني است و اينکه شرايط کشور به سمت‌وسويي مي‌رود که سارقين بدون هراس از چهره‌ها و سلبريتي‌ها و ترس از دستگيري علاوه بر مردم آدم معروف‌ها را نيز نشانه گرفته‌اند .

فیلم

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است