محل تبلیغ شما
مسکو ودمشق مانع پایان جنگ داخلی سوریه

تاریخ خبر: 1395/9/19

مسکو ودمشق مانع پایان جنگ داخلی سوریه

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

تا زمانی که جنگ سوریه پایان نیابد، بریتانیا امن نخواهد شد

رئیس آژانس جاسوسی بین المللی بریتانیا موسوم به ام آی ۶ هشدار داد که تا زمانی که آتش جنگ در سوریه خاموش نشود، بریتانیا امن نخواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آلکس یانگر رئیس آژانس جاسوسی بین المللی بریتانیا در نخستین اظهارات رسمی پس از قبول این مسئولیت، تاکید کرد: سرویس های امنیتی و اطلاعاتی بریتانیا ده ها توطئه در بریتانیا را در سه سال اخیر خنثی کرده اند و صدها تحقیق و تفتیش انجام داده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: ابعاد تهدید بی سابقه است. داعش یک سازمان قاتل است که علی رغم مواجهه با فشار نظامی در سرزمین های خود در خاورمیانه، در حال توطئه برای حملات تروریستی است. سرویس های امنیتی و اطلاعاتی باید به مقابله با سازمان های تروریستی ادامه دهند.

 

عملیات روسیه در سوریه موجب سرازیر شدن تروریست‌ها به انگلیس می‌شود

 

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، "الکس یانگر" رئیس دستگاه امنیت خارجی انگلیس می‌گوید که گروهک تروریستی «داعش» با استفاده از فرصت «بمباران سوریه توسط روسیه» قصد حمله به بریتانیا و متحدانش را دارد.

این مقام ارشد امنیتی انگلیس معتقد است، «روسیه و بشار اسد از شکست داعش جلوگیری کرده‌اند و تلاش دارند تا سوریه را تبدیل به بیابان کنند

رئیس سازمان اطلاعات انگلیس در یک سخنرانی گفت: «ابعاد تهدید بی سابقه است. دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بریتانیا از ۱۲ توطئه تروریستی از ژوئن ۲۰۱۳ تاکنون پرده برداشته‌اند. ام. آی. ۵ و پلیس به صدها مورد تحقیق درباره قصد حمایت یا انجام جنایت علیه شهروندان ادامه می‌دهند

وقوع یک سلسله بمبگذاری انتحاری در پایتخت انگلیس در سال ۲۰۰۵ میلادی، جهان را در شوک فرو برد. یک دستگاه اتوبوس عمومی و سه ایستگاه مترو هدف بمب‌گذاران بود. این عملیات تروریستی ۵۲ کشته و ۷۰۰ مجروح برجا گذاشت.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid