محل تبلیغ شما
احمدی‌نژاد باید از مجمع اخراج شود

تاریخ خبر: 1396/8/10

احمدی‌نژاد باید از مجمع اخراج شود

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه در زمان صدور حکم عضویت احمدی‌نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری، تخلفات رئیس دولت‌های نهم و دهم مطرح نشده بود، گفت: باتوجه به اثبات این تخلفات لازم است احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج شود. غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با اشاره به انتشار گزارش اخیر دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درمورد تخلفات نفتی دولت‌های نهم و دهم و شخص احمدی‌نژاد درباره احتمال ارجاع گزارش به صحن علنی مجلس گفت: تا جایی که اطلاع دارم، نیاز به بررسی مجدد گزارش تخلفات احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس نیست و لازم است این گزارش به قوه قضائیه ارجاع شود. در واقع نیازی به بررسی مجدد در صحن نیست و پرونده باید به دادگاه برود تا تکلیف این تخلفات و متخلفان روشن شود. وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به عدم امکان بازگرداندن هزینه‌های ناشی از تخلفات توسط احمدی‌نژاد، آیا برخورد قضایی با این تخلفات صورت می‌گیرد، گفت: معمولا برخوردی که با این تخلفات می‌شود همان انفصال از خدمات دولتی است و با این حساب احمدی‌نژاد باید از مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج شود.
. محمود؛ از کجا به‌کجا؟
محمود احمدی‌نژاد این روزها را چگونه سپری می‌کند؟ او 2 دوره رئیس‌جمهور بود و پیش از آن جایگاه مدیریتی چندان شناخته‌شده و والایی نداشت؛ هر چند فرمانداری ماکو و خوی و پس از آن استانداری اردبیل را برعهده داشت و در سال 82 شهردار تهران شد. پس از دو سال حضور دربهشت، در سال 84 به سبب تقسیم آرای جریان اصلاح‌طلب توانست به پاستور راه پیدا کند. او در دو انتخابات ریاست‌جمهوری 84 و 88 توانست رأی مردم را به‌دست آورد، اما در انتخابات دیگر مانند انتخابات مجلس ششم رأی لازم را کسب نکرد و صلاحیت او برای انتخابات ریاست‌جمهوری 96 از سوی شورای نگهبان تایید نشد. اکنون گزارش تخلفات او چندی است منتشر شده است.
خشم حامیان دیروز
تعداد قابل توجهی از کسانی که در سال‌های 84 و 88 حامی احمدی‌نژاد بودند، در میانه ریاست‌جمهوری دهم به منتقد او تبدیل شدند و دیگر اصولگرایان هم نه‌تنها به حمایت خود از او پایان دادند، بلکه خواستار عدم صلاحیتش برای دوره‌های بعدی ریاست‌جمهوری شدند، مانند احمد توکلی که در 28 فرودین سال 96 با ارسال نامه سرگشاده‌ای به اعضای شورای نگهبان، با اشاره به مواردی از تجربه کشورداری و مدیریتی محمود احمدی‌نژاد، او را فاقد صلاحیت‌های مصرح در قانون برای تصدی ریاست‌جمهوری دانست و خواستار عدم تایید صلاحیت وی شد. او در این نامه با یادآوری جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی برای بررسی و اعلام صلاحیت نامزدهای ریاست‌جمهوری، تاکید کرده: شما در خیر و شر ناشی از سیاست‌ها، عملکردها و موضع‌گیری‌های داوطلبی که نامزدی وی را تایید می‌کنید، شریک هستید و این مسئولیت نه‌تنها در دنیا، بلکه در آخرت می‌تواند اسباب عزت یا خدای ناخواسته سبب خواری گردد. حال این شمایید که باید بی‌صلاحیتی قطعی این فرد را به اطلاع ملت شریف برسانید. فارغ از حامیان دیروز احمدی‌نژاد ، اصلاح‌طلبان هم دیدگاه‌هایی درباره رفتار احمدی‌نژاد و اعضای تیم او دارند، چنان که فاطمه سلحشوری با اشاره به رفتارهای ماه‌های اخیر آقایان احمدی‌نژاد، مشایی و بقایی گفت: «به‌نظر می‌رسد، دامنه کار این گروه کوچک از بحث‌های مالی فراتر رفته است و قصد دارند تا نظام را تحت فشار بگذارند تا به اختلاس‌ها و تخلف‌های مالی آنها رسیدگی نشود که البته‌ این خود شائبه ‌ایجاد می‌کند که ‌این افراد چه دارند که راحت، تهدید به افشاگری می‌کنند؟ اتفاقا در شرایط کنونی باید خود نظام از اینها بخواهد اگر می‌خواهند افشاگری کنند، این کار را انجام دهند.»

احمدی‌نژاد چه کند؟
با توجه به تمام آنچه در پرونده احمدی‌نژاد ثبت شده است، او باید قید حضور در انتخابات‌ها را بزند. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت سال 88 سخت‌ترین سال عضویتش در این شورا بوده است و به‌خاطر خسارت‌هایی که آن سال به کشور وارد شد محمود احمدی‌نژاد و دو نفر دیگر هرگز تایید صلاحیت نخواهند شد. از سویی هم برخی مانند رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس این احتمال را می‌دهند که او شاید دیگر به‌عنوان عضوی از مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی نشود، چرا که با رفتارش نشان داد مصلحت‌شناس خوبی نیست و از سوی دیگر تخلفات او مهر تاییدی بر این ادعاست. عده‌ای در پچپچه‌های خود می‌گویند شاید کاری که قبلا انجام شده بتواند راه‌حلی باشد؛ تغییر نام خانوادگی! البته‌ این تغییر در زمان تحقق به‌دلیل مشکلات خانواده نبوده است، چنان که مرحوم داوود احمدی‌نژاد تعریف کرده بود: «بعد از انقلاب اعلام كردند كه هر كسی فامیلی‌اش مشكل دارد و یا خوشش نمی‌آید بیاید عوض كند. پدرم خوشش نمی‌آمد از آن فامیلی، لذا به‌واسطه اسم خودشان فامیلشان را گذاشتند احمدی‌نژاد.» البته‌این پیشنهاد به یک شوخی نزدیک است، چرا که با تغییر نام خانوادگی تخلفات احمدی‌نژاد و یارانش و آنچه کردند فراموش نمی‌شود، اما شاید اقدامات او برای نسل‌های بعد کمی کمرنگ شود.

آرمان

اخراج از نظام ؟!

چند روز پس ازآنکه علی جنتی در توئیتی از اصطلاح «مخالفت احمدی نژاد با نظام» استفاده کرد، حالا یک نماینده مجلس می‌گوید او به زودی از مجمع تشخیص مصلحت نظام خارج خواهد شد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت به سخنان اخیر محمود احمدی‌نژاد مبنی بر رسیدگی به مال‌باختگان موسسات مالی و مقصر دانستن دولت و بانک مرکزی واکنش نشان داد.
به گزارش جام نیـوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه به سخنان اخیر محمود احمدی‌نژاد مبنی بر رسیدگی به مال‌باختگان موسسات مالی و مقصر دانستن دولت و بانک مرکزی، گفت: من واقعاً تعجب می‌کنم که چرا احمدی‌نژاد آن‌قدر راحت به شعور مردم توهین می‌کند. قاطبه این موسسات، در زمان ریاست ایشان و بدون مجوز شروع به فعالیت کردند.
جعفرزاده با بیان اینکه بانک مرکزی در دولت احمدی‌نژاد به‌صورت کیلویی و تناژی به موسسات مالی و اعتباری مجوز داده بود، گفت: متاسفانه در دوران احمدی‌نژاد هیچ‌ نظارتی بر موسسات مالی و اعتباری صورت نمی‌گرفت. از همان زمان مشخص بود که به دلیل عدم نظارت و مجوز، این موسسات درنهایت پول مردم را به قولی بالا می‌کشند.
عضو کمیسیون برنامه ‌و بودجه با بیان اینکه احمدی‌نژاد اکنون دایه‌ مهربان‌تر از مادر شده است، تصریح کرد: احمدی‌نژاد مدام در حال فرار به ‌جلو است؛ برای اینکه پاسخگوی اتهامات و تخلفاتش نباشد؛ او با این کار سعی دارد تا اذهان مردم را به سمت دیگری سوق دهد.

جعفرزاده ادامه داد: من از دیوان محاسبات گله‌مند هستم که چرا به بررسی تخلفات رئیس دولت نهم و دهم سرعت نمی‌دهد؛ دیوان محاسبات و قوه قضائیه چرا به تخلفات این مرد رسیدگی نمی‌کنند؟ و اجازه می‌دهند این مرد با گستاخی هرچه‌تمام‌تر از خودش کلیپ پر کند و همه مسائل را زیر سوال ببرد. متاسفانه کشور همچنان درگیر مشکلاتی است که حاصل تصمیمات نابخردانه احمدی‌نژاد است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه ضعف دستگاه‌های نظارتی باعث شده تا احمدی‌نژاد به‌جای پاسخگویی دیگران را متهم کند؛ گفت: اگر دستگاه‌های نظارتی بدون مماشات به تخلفات احمدی‌نژاد رسیدگی می‌کردند، اکنون او در موقعیت فعلی نبود که بخواهد چنین اظهارنظرهای غیرکارشناسانه‌ای را ارائه دهد.
جعفرزاده با بیان اینکه حضور احمدی‌نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام موقت است، تصریح کرد: بعداز اینکه حکم دادگاه در خصوص تخلفات محمود احمدی‌نژاد صادر شود، او از مجمع خارج خواهد شد و صلاحیت ماندن در آنجا را نخواهد داشت. البته رهبر معظم انقلاب کار خوبی کردند که ایشان را به عضویت مجمع تشخیص درآوردند؛ زیرا هنوز حکمی برای احمدی‌نژاد صادر نشده است. امیدواریم قوه قضائیه جسارت به خرج دهد و با این مرد برخورد کند تا دیگر شاهد چنین فرافکنی‌هایی نباشیم. من واقعاً تعلل قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی را متوجه نمی‎شوم.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: البته این شیوه‌ همیشگی احمدی‌نژاد است، دست پیش را می‌گیرد که پس نیفتد. خدا را شکر مردم دیگر این مرد را می‌شناسند و ماهیت او هم برای همه مردم آشکار شده است. بحث کردن در مورد احمدی‌نژاد فقط وقت تلف کردن است؛ اکنون قوه قضائیه باید ورود کند و کار را تمام کند تا ملت بتواند یک‌ نفس راحت از دست ایشان بکشد.

همدلی

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid